Kalp Kiran Yazarlar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kalp Kirmak Bir Sanattır

AnasayfaVille Valo Kimdir I_icon_mini_portalLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ville Valo Kimdir

3 posters
YazarMesaj
Zapotek

Zapotek

Ville Valo Kimdir Empty
MesajKonu: Ville Valo Kimdir   Ville Valo Kimdir Icon_minitimeC.tesi Tem. 31, 2010 5:51 pm

Ville Hermanni Valo (22 Kasım, 1976 Helsinki, Finlandiya) HIM (His Infernal Majesty) grubunun solistidir. Bas gitar ve bateri çalar.
Valo, Finlandiyalı baba Kari ve Macar anne Anita'dan, Helsinki yakınlarındaki küçük bir kasaba olan Vallila'da dünyaya geldi. Jesse Valo adında, Thai Box ile uğraşan ve Iconcrash'da bas çalan kendisinden 8 yaş küçük bir kardeşi vardır. Doğumundan bir süre sonra gençliği boyunca yaşadığı Oulunkylä'ye taşındılar. Küçük yaşlarda sahip olduğu köpeği Sami öldükten sonra astım oldu. Müziğe olan ilgisi çocuk yaşlardayken vardı, müziğe attığı ilk adım ise 3 yaşında bongo davulu çalmayı öğrenmesi ile başladı. 9 yaşına geldiğinde Helsinki'de bulunan pop ve jazz konservatuvarına katıldı. Anne ve babası onun müziğe olan ilgi ve yeteneğini farkederek onu Tapio Rautavaara ve Rauli Badding Somerjoki gibi popüler Finlandiyalı müzisyenlere yönlendirdiler. Kuzeni onu daha ağır bir müzik yapan Kiss, Black Sabbath ve Iron Maiden ile tanıştırdı.
Daha önce taksi şoförlüğü yapan babası daha sonra sex shop açtı ve Ville müzik kariyerine başlamadan önce bazı zamanlarını burada çalışarak geçirdi. Reggae, blues ve country-orient gibi müzik türlerine ilgiliydi. Johnny Cash, Roy Orbison ve Neil Young'dan feyz almıştır. 7 yaşında kendisine hiperaktif teşhisi kondu. Küçük yaşlardan beri Valo'nun hevesi müzik içindi ve de daha aktif bir form alarak farklı Helsinki temelli B.L.O.O.D. (1986-89), Eloveena Boys (1987-88), Kemoterapia (1989-97) gibi gruplarda yer aldı. 2007 yılında rehabilitasyona giderek vücudunu içkiden arındırmıstır.
eRqeNchL!q
Admin
Admin
eRqeNchL!q

Ville Valo Kimdir Empty
MesajKonu: Geri: Ville Valo Kimdir   Ville Valo Kimdir Icon_minitimeC.tesi Tem. 31, 2010 5:52 pm

Hiç ismini duymadığım bir isimdir kendisi.
Rauros
Admin
Admin
Rauros

Ville Valo Kimdir Empty
MesajKonu: Geri: Ville Valo Kimdir   Ville Valo Kimdir Icon_minitimeC.tesi Tem. 31, 2010 5:56 pm

Aynen hiç ismini duymadıgım bir isim kendisi Ville Valo Kimdir Icon_biggrin
https://kalpkiranyazarlar.yetkin-forum.com
Zapotek

Zapotek

Ville Valo Kimdir Empty
MesajKonu: Geri: Ville Valo Kimdir   Ville Valo Kimdir Icon_minitimeC.tesi Tem. 31, 2010 6:55 pm

Abi Ville Valo duyulmazmı ya. Very Happy
Rauros
Admin
Admin
Rauros

Ville Valo Kimdir Empty
MesajKonu: Geri: Ville Valo Kimdir   Ville Valo Kimdir Icon_minitimeC.tesi Tem. 31, 2010 7:00 pm

Metal ile aram fazla yok ama bazı kişileri tanırım ama bunu duymadım
https://kalpkiranyazarlar.yetkin-forum.com

Ville Valo Kimdir
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Marilyn Manson Kimdir
» Sansar Salvo Kimdir ?